5 ilde operasyon! Bakan Yerlikaya: Çok büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi

5 ilde operasyon! Bakan Yerlikaya: Çok büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildi

İçişleri Bakanı Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Edirne, Kocaeli, İstanbul, Diyarbakır ve Erzincan’da düzenlenen “Narkogüç” operasyonlarında çok büyük miktarda uyuşturucu ele geçirildiğini kaydetti.

16 şüpheli şahsın operasyonlarda yakalandığını vurgulayan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki zehir tacirlerine göz açtırmayacağız” ifadesini kullandı.

Yerlikaya operasyonlarla ilgili şu bu bilgileri verdi:

“Edirne Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğünce yapılan operasyonda, 57.5 kg ve piyasa değeri 58 milyon TL olan kokain ele geçirildi. 2 Yabancı uyruklu zehir taciri şüpheli şahıs yakalandı. Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan operasyonda, 775 bin adet uyuşturucu hap ele geçirildi. 1 yabancı uyruklu zehir taciri şüpheli şahıs yakalandı. İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan operasyonda, 393,5 kg skunk ele geçirildi.

EDİRNE,KOCAELİ, İSTANBUL, DİYARBAKIR VE ERZİNCAN’DA DÜZENLENEN “NARKOGÜÇ” OPERASYONLARINDA ÇOK BÜYÜK MİKTARDA UYUŞTURUCU ELE GEÇİRİLDİ❗️

1️⃣6️⃣ ŞÜPHELİ ŞAHIS YAKALANDI.

AZİZ MİLLETİMİZİN BİLMESİNİ İSTERİM Kİ ZEHİR TACİRLERİNE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ❗️

❌Edirne Gümrük Muhafaza… pic.twitter.com/J39B3ebOfj

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) October 21, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x