KYK Kız Yurdunda Yaşanan Facianın Ardından Asansörün İçindeki Yazı Ortaya Çıktı!

Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda, içinde 16 öğrencinin bulunduğu asansörün düşmesi sonucu 1 öğrenci hayatını kaybetmişti. Aydın Valisi Yakup Canbolat’ın ‘asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini’ söylemesi üzerine tepkiler yükselirken, Solcu Gazete’nin özel haberine göre asansörün içindeki yazı ortaya çıktı! Detaylar…

Gece saatlerinde Aydın’da bulunan KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’nda meydana gelen asansör kazasında bir öğrenci hayatını kaybetti, 15 öğrenci de yaralandı.

Asansör kazasında hayatını kaybeden öğrencinin Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4’üncü Sınıf Öğrencisi Zeren Ertaş olduğu öğrenildi.

Aydın Valisi Yakup Canbolat, asansöre 15 kişi yerine 16 kişinin binmesi sonucu kazanın meydana geldiğini söyledi.

Ancak asansörle ilgili sorunların daha önceden de yaşandığını ve hatta yönetime bildirildiğini söyleyen öğrenciler, hem KYK yönetimini hem de Vali Yakup Canbolat’ı protesto etti.

Valinin açıklamasının ardından Solcu Gazete, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu’ndaki asansörün içine 2 farklı uyarı konulduğunu, uyarıların birinde ‘15 kişilik’ diğerinde ise ‘16 kişilik’ yazdığını iddia etti.

Solcu Gazete, söz konusu bu görüntüyü de Twitter hesabından yayınladı. ?

Kaynak: Solcu Gazete

Tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x