#CANLI Ankara’da demokrasi şöleni… AK Parti büyük kongresi toplandı

#CANLI Ankara'da demokrasi şöleni... AK Parti büyük kongresi toplandı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin yapıldığı Ankara Spor Salonu’na geldi.

Erdoğan, kongrenin yapıldığı spor salonu önünde toplanan partililere hitap ettikten sonra kongre salonuna eşi Emine Erdoğan ile girdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak, Başkanlığını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Başkan Yardımcılığını AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Özlem Zengin, üyeliklerini AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir ile AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Kadir İnan’ın yaptığı Kongre Divanı’nı selamladı.

Daha sonra sahneden partilileri ve delegeleri selamlayan Erdoğan çifti, kendileri için ayrılan bölüme geçti.

Erdoğan’ın, salona gelişi esnasında “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısı seslendirildi.

Daha sonra “Bizler”, “Yüzler”, “Sözler” ve “İzler” başlıklı AK Parti icraatları ve Türkiye Yüzyılı’nın anlatıldığı video izletildi.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI ERKAN KANDEMİR: BU YOLDAN VE İNANÇTAN SAPMAYACAĞIZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, “Bizler, son kaleye yani ülkemize diz çöktürmek isteyenlere karşı ‘topunuz gelin’ diyen cesaretin yanındayız. İnşallah bu yoldan ve inançtan sapmayacağız.” dedi.

Kandemir, Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresi’nin açılışında yaptığı konuşmada, bu buluşmada Türkiye’nin en büyük gönül hareketi olarak yerlerini aldıklarını söyledi.

AK Parti olarak, 11,5 milyondan fazla üyeyle partiye gönül veren tüm vatandaşlarla büyük ve çok güçlü bir aile olduklarını belirten Kandemir, bu ailenin hep büyüdüğünü, genişlediğini, birbirine sımsıkı bağlandığını kaydetti.

AK Parti’nin kurulduğu günden bu yana milletin partisi olma şerefiyle ayakta durduğunu belirten Kandemir, bugün de bu ihlas ve inançla yola devam ettiklerini vurguladı.

Şimdi önlerinde, girecekleri ilk seçimmiş gibi heyecanlandıkları ve çalışacakları yeni bir sürecin olduğuna işaret eden Kandemir, “Allah’ın izniyle, milletimizin inancıyla önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de teşkilatlarımızın gayretiyle büyük bir mücadele vereceğiz. Tıpkı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da her fırsatı, her dakikayı, her mekanı, hayallerimizi, Türkiye sevdamızı gönüllere nakşetmek için değerlendireceğiz.” diye konuştu.

Kandemir, bu anlayışla yerel seçimlerde çok çalışacaklarının altını çizerek, tüm teşkilatlarla omuz omuza vererek, AK Parti’nin şanlı tarihine nice zaferler eklemek için hazır ve kararlı olduklarını dile getirdi.

Türkiye’nin “geçilmez” denilen, yıkılmaz sanılan tüm tabularını tek tek ortadan kaldıran bir liderle yol yürüdüklerini vurgulayan Kandemir, şunları kaydetti:

“Bizler, son kaleye yani ülkemize diz çöktürmek isteyenlere karşı ‘topunuz gelin’ diyen cesaretin yanındayız. Dünyanın gözünün içine baka baka ‘dünyanın beşten büyük olduğunu’ haykıran, her türlü bedbahtlara karşı adalet ve merhametin timsali olan bir liderin izindeyiz. İnşallah bu yoldan ve inançtan sapmayacağız. Kim Türkiye’yi küçültmeye ya da düşürmeye kastederse kastetsin, dimdik durmaya devam edeceğiz.”

Kurulduğu günden itibaren AK Parti’ye gönül vermiş, emek sarf etmiş olanları saygıyla, şükranla ve minnetle anan Kandemir, Türkiye’nin dört bir yanından Kongreye gelen tüm teşkilat mensuplarına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x